Kabeláž

Kabeláž spojuje jednotlivé komponenty elektrokola. Jedná se o nejnamáhanější a nejzranitelnější součást elektrokola. Ze zkušeností víme, že je poškozená kabeláž na vině až 50% závad na elektrokolech. Výrobci se snaží pro případné opravy vybavit elektrokola co nejjednoduššími spojovacími koncovkami. Právě koncovky jsou místa, kde právě vznikají problémy.


elektrokolo kabeláž

KONTROLA KABELÁŽE? ANO ALE OPATRNĚ A S ROZMYSLEM …

V případě, že vám elektrokolo přestane fungovat někde v terénu, zkuste zkontrolovat spojení kabelů, popřípadě je rozpojit a opět spojit. Dbejte na to, aby do sebe koncovky řádně zapadly a zacvakly. Kabely jsou konstruované jako vodotěsné a nedostatečné spojení koncovek by mohlo vést k průniku vody. Při případném rozpojování a spojování dávejte také pozor na úhel a pootočení koncovek! Dále je zapotřebí dávat velký pozor na kabel směřující do elektromotoru. Toto je jediné kabelové spojení, které nelze v případě nehody, nebo pokusů o domácí servis a v případě poškození je nutno zakoupit nový elektromotor.

 

V žádném případě se nesnažte kabely a koncovky opravovat doma. Je jasné že kutilové budou mít sto chutí použít na opravu pájku, elektro-pásku, bastlit vlastní kabel nebo koncovku … či zkrátka něco jiného. Špatná úprava na kabeláží však může vést až k poškození řídící jednotky, zkratu baterie, poškození motoru aj. Je tedy lepší si v rámci servisu u nás nechat vadný kabel vyměnit, než si elektrokolo nenávratně zničit.