Brzdové páky

pakyBrzdové páky u elektrokol se na první pohled neliší od klasických brzdových pák používaných na běžných kolech. V brzdových pákách elektrokol je však navíc umístěno čidlo, které podává řídící jednotce informaci o tom, že je páka stisknuta (tedy brzdíme). Jakmile použijeme brzdovou páku, automaticky se odpojí motor elektrokola.

Některá moderní elektrokola ovšem senzory v brzdových pákách již nemají. Tato elektrokola však musí splňovat další evropskou normu, která ve zkratce zní takto: Elektrokola nevybavená senzory odpojování motoru musí při brzdění musí při přestání šlapaní odpojit motor do maximální ujeté vzdálenosti 2,5m. S tímto jsou spojeny vyšší nároky na snímač šlapání.

 

Elektrokolo vybavené senzorem v brzdové páce je vhodné především pro méně zkušené uživatele. Odpojování motoru při brzdění je velkou výhodou především při pomalé jízdě, nebo při otáčení elektrokola na místě, nebo na malém prostoru. Běžně se brzdové páky se senzory nedávají na elektrokola osazená hydraulickými kotoučovými brzdami. Výjimkou jsou elektrokola nejvyšších kategorií, kde jsou použity brzdové páky se senzory společně s hydraulickými brzdami.

Brzdové páky bez senzorů se využívají v některých případech přestaveb jízdních kol na elektrokola. Veškeré informace o profesionálních přestavbách naleznete na našich stránkách v sekci PŘESTAVBY KOL.

Obsah stránek www.elektrosport.cz je originální a je vlastnictvím jeho autorů – Elektrosport s.r.o.. Jakékoliv kopírování obsahu, nebo částí obsahu těchto stránek je zakázano, s výjimkou následovních případů: *použití části obsahu s výslovným písemným (emailovým) svolením autorů *použití části obsahu formou citace.