Tipy na výlěty – Vagon – Polnička

Poslední víkend v dubnu jsme v rámci tipů na výlety využili k návštěv areálu kousek od Žďáru nad sázavou – Vagón Polnička.

 

Areál se nachází uprostřed krásné přírody a je obklopen loukami a lesy, které si přímo říkají o výlet na koloběžce, nebo elektrokole. V areálu je s tímto počítáno, a tak jsou přímo u kiosku velké stojany na kola.

 

Jsou vyrobeny ze dřeva, ale vzdálenosti jednotlivých svislých nosníků nejsou vzdálenostně úplně šikovně vyřešené, takže tam kola tak nějak zapadnou i s vidlicí a moc nedrží. To je ale asi jediné negativum, na které v tomto úžasném areálu narazíte.

 

Pan majitel nechal nás, i naše kamarády zaparkovat s karavany za areálem na rozsáhlém parkovišti. Běžně ale tento areál není uzpůsoben pro karavany a je to na domluvě s panem majitelem.

 

Areál působí tak trošku jako něčí splněný sen. Úzko-kolejka po které jezdí vláček, který řídí pan majitel a hromada atrakcí pro děti a dospělé dělají z tohoto areálu super cíl na víkendovku a návštěvu při cyklovýletu v okolí Žďáru. Cyklistů na elektrokolech jsme zde potkali požehnaně.

 

Vstup do areálu je zdarma a celý business je postaven na mikrotransakcích – za každou srandu platíte zvlášť. Hned z kraje jsem proměnil 500,- na dvacetikoruny a když jsme odjížděli, tak mně zbyly přesně dvě.

 

Najdete zde samozřejmě i atrakce zadarmo, jako je lanová dráha, houpačka, prolézačky atd. Z placených jsou to buginy jak pro děti, tak pro dospěláky a starší děti, skákací hrad, řetízkáč, již zmíněný vlak a pár dalších. V ohradě jsou dvě ochočené kozy, které se nechají krmit i od malých výskajících dítek, pro které je to opravdu zážitek.

 

Je zde také ohniště na opékaní buřtů. Sociálky jsou čisté a je vidět, že celkově se o areál dobře starají. V areálu jsme byli zrovna na čarodějnice, takže jsme si užili i obří, snad 6ti metrovou hranici.

 

Pobyt si užijí jak prťata, tak starší děti. Širokou nabídku piva a dobrot zase oceníme my dospělí 😊

 

Jídlo je spíše takový kempový průměr – sbírka smažených jídel, ale dá se zde vybrat i kebab, nebo třeba opravdu dobrá sekaná s bramborem, nebo kaší. Personál je velmi příjemný a celkově podtrhuje tu pohodičku, která je zde skoro až hmatatelná.

 

Celkově lze tento areál doporučit a určitě se sem znovu vrátíme.

 

M. Skokan