Modely Leader Fox 2019 – evoluce pokračuje

Ve čtvrtek 27.9. jsme navštívili jednoho z našich hlavních dodavatelů elektrokol fi. Bohemia Bike, která vyrábí elektrokola značky Leader Fox. Představení modelů na následující rok patří ke klasické akci všech renomovaných výrobců a letos bylo na co koukat.

 

ZNATELNÝ POKROK:

Kola Leader Fox urazila za posledních pár let poměrně dlouhou cestu a ve snaze udržet krok s konkurenčními výrobky ze západu každý rok svoje elektrokola opravdu zlepšují. Hlavním tahákem pro příští sezonu jsou především integrované baterie použité u většiny sportovních modelů. Oproti modelům 2018 tak elektrokola vypadají zase o něco lépe a kapacita baterie 17,5Ah je v dané cenové relaci super.

Leader Fox zapracoval i na ostatních prvcích designu jako jsou probarvené kryty u středových pohonů, které korespondují s designem celého kola.

Co se týče vlastních cyklo dílů, tak jsou elektrokola Leader Fox sportovní kategorie také o něco lepší. Brzdy Tektro byly nahrazeny brzdami Shimano, které se přeci jen lépe seřizují a u hydraulik byl můj subjektivní dojem z brzdění zkrátka lepší, než tomu bylo u předchozích modelů.

Velké centrální barevné displeje zůstanou jen u některých modelů. U horských kol přešel Leader Fox na kompaktní displej s integrovaným ovládáním, který působí lehce minimalisticky. Při diskusi s projektovým manažerem bylo řečeno, že bude možnost v případě potřeby i sportovní kola vybavit původním velkým barevným displejem, pokud si to bude zákazník přát a to bez příplatku.

Malý odolný mini displej má u MTB své opodstatní z důvodu menší zranitelnosti, ale ne každému se toto řešení musí líbit a proto možnost výměny displeje potěší.

Některé modely doznaly spíše kosmetických změn a to především ty v nižší cenové kategorii s nosičovými a polo-integrovanými bateriemi.

 

NEZANEDBATELNÉ ZDRAŽENÍ:

Zatím co u levnějších modelů jako jsou městská kola, nebo levnější treková kola došlo spíše ke kosmetickému nárůstu ceny, u sportovních modelů vybavených integrovanou baterií a brzdami od firmy SHIMANO došlo k meziročnímu nárůstu ceny až o 5000,-

MTB a Cross elektrokola se středovým pohonem se tak dotýkají cenové hranice 50 000,- což je řadí k elektorkolům vyšší třídy. Na druhou stranu, zdražení se v roce 2018 dotkne všech elektrokol napříč evropským trhem. V tomto případě alespoň víme za co připlácíme a není toho málo.

 

 MODELY 2018 JSOU HORKÉ ZBOŽÍ:

Právě z důvodu skokového zdražení a aktuálně probíhajících slev na modely 2018 dává koupě modelové řady 2018 i teď na zimu smysl. Například cenový rozdíl mezi Altar 2018 a Altar 2019 je v nynější chvíli 9 000,- a podobně je tomu i u ostatních modelů Leader Fox. Skladové zásoby ale velmi rychle mizí…

Již v nynější chvíli jsou k dispozici některá elektrokola 2019 s polo-integrovanou baterií ovšem první modely s plně integrovanými bateriemi budou dle plánu výroby k dispozici v únoru 2019.